skydiving photography and notes

adventure.lv

Video: Where The Magic Happens / Tandems 2014.

2014. gada vasara bija viena no aktivākajām izpletņlēkšanas sezonām ~140 lēcieni - varētu būt mans sezonas rekords. Visspilgtāk noteikti paliks atmiņā Parasummer, uz kuru šoreiz man izdevās aizvilināt palielu Latvijas izpletņlēcēju pulku un jautrie trackingi jumpi Šauļos un protams daudzie un dažādie tandēma lēcieni.

Piedāvāju jūsu uzmanībai manis veidotu īsfilmu, kurā izlases veidā apkopoti dažādi tandēma lēcieni no 2014. gada vasaras. Blue Skies! ;)

Read more

Lēcieni Klaipēdas pludmalē

Pagājis mēnesis kopš lēcieniem pludmalē, tomēr sajūtas joprojām spilgti dzīvo atmiņās.

Dažādu birokrātisku šķēršļu dēļ filmēšana, kura sākotnēji tika paredzēta Tukuma lidlaukā ar piezemēšanos Rīgas Jūras līča pludmalē ap Apšuciemu, tika pārcelta uz Klaipēdu Lietuvā. Tur neviens – ne lidlauka vadība, ne dažādas civilās aviācijas aģentūras necentās likt šķēršļus un 20 minūtes bija gana, lai lēcieni tiktu saskaņoti un atļauti.

Read more

BASE atrakciju parks (video)

Piektdienas vakarā devāmies uz gandrīz kā mājas lidlauku – Lietuvu, Pociunai, lai jau sestdienas rītā stāvētu ierindā uz pirmo pacēlienu. Taču laika apstākļi ieviesa savas korekcijas un 4km lēcieni izpalika. Meklējot alternatīvas atklājām veselu atrakciju parku BASE jumpiem, kā rezultātā ar skaistu piedzīvojumu atzīmējām Igora 300-to BASE lēcienu.

Read more

Sapņi piepildās - lēciens no gaisa balona!

Saule riet. Zem mums zirņu un labības lauki. "Gatavojies!" skan pilota (taču ne parasta pilota) balss. Es pārlienu pāri malai (taču ne parastai lidmašīnas malai).. Savdabīgas bailes pārņem un patīkami kutina visu ķermeni - gluži kā pirmajā reizē pirms vairākiem gadiem, tikai daudz patīkamāk un siltāk. Turos ar vienu kāju un abām rokām, nezinu vai manā sejā ir smaids vai bailes, taču galvā ir patīkamo un adrenalīn-pilno sajūtu mudžeklis. "Vari lēkt!" atkal skan neierastā pilota balss...

Read more

Sezona atklāta

Superīgākie laika apstākļi un Mi-17 helikopters turpināja priecēt visu nedēļu.

Sezona tika atklāta kā vēl nekad - lēcieni Latvijas NBS gaisa spēku bāzē Lielvārdē, teritorijā, kurā vēl tik nesenos laikos bāzējās reaktīvās lidmašīnas un pats lidlauks bija militāri slepens objekts un civilajam tur rādīties nebija lemts. Reaktīvo vairs nav, toties ir vairāki helikopteri, L-410 un daudzi An-2 un arī civilos - tādus kā es, ar speciālām caurlaidēm tomēr cauri nu jau laiž :)

Read more

Izpletņlēkšanas sezona '2010

Kas notiek lidlaukos Latvijā un kaimiņos? Lidmašīnas, dokumenti, izziņas, ekipējums un morālā sagatavošanās...

 Viss sākas ar ieplānoto datumu, kad pastāv procentuālā varbūtība ka sezona varētu tomēr sākties. Lai šāds datums rastos nepieciešamas divas lietas, bez kurām lēcienu visdrīzāk nebūs - labs laiks un lidmašīna ar pilotiem, kas gatava mūs pacelt debesīs. 

Read more

D-pils lēcieni

Pagājis kāds laiciņš kopš iepriekšējiem lēcieniem. Nav lidmašīnas - nav lēcienu - nav sanācis lekt vismaz kādu mēnesi.

Malējā reizi bija Lietuvā, Pocuniai boogie 2009, kur es un Ingus močījām freefly. Šodien nenoturējāmies (Es, igors, Sergejs un Aleksejs) un aizlaidām uz Daugavpili, kā rezultātā 3x lēcieni - divi tandēmi un viens divu wingsuitu paralēlais lidojums. Pie 1300m ierastā kāju sasišana kā brīdinājuma signāls un atvēru izpletni - Igors turpina lidot un lidot... atvērās zemu... ap 100m, kā jau ar B.A.S.E. sistēmām ierasts :)!

Izdevusies svētdiena!